maandag 24 tot vrijdag 28 februari 2025
|
|
|
FORUM
Nu vrijdag schoolforum rond de projectweek ‘pesten’.
Vrijdag 28 februari forum door de klas van Els en Nienke.
|
|
BELANGRIJKE DATA
Verdere info volgt telkens in het Vliegernieuws
11/03: Oudercafé kleuter
24/04: ateliers 30 jaar De Vlieger
27/04: infomorgen
30/04: pedagogische studiedag
16/05: verwendag 30 jaar De Vlieger
28 en 30/05: vrije dag
10 en 11/06: vrije dag
12 en 13/06: kleuterkamp
28/06: schoolfeest 30 jaar De Vlieger
30/06: pedagogische studiedag
|
|
GEEN SNOEP!
Wij merken al een tijdje dat de kinderen stiekem snoepgoed meebrengen naar school.
Wij willen iedereen er nog eens aan herinneren dat dit niet mag.
Een gezonde koek kan wel. Maar chips, snoep, chocolade, aperitiefkoekjes, enz zijn niet toegelaten op school.
Wij weten dat kinderen dit waarschijnlijk vaak meenemen zonder dat jullie dit als ouder weten. Daarom dat we jullie vragen om mee met ons een oogje in het zeil te houden.
Alvast bedankt voor jullie medewerking.
|
|
VLIEGERBOS
Opbrengst
Met een QR-code bij de boom of een vogelhuisje voor cash in de hall van de school, konden jullie als ouders bijdragen aan de financiering van het bosje. Het nodige bedrag is bijna verzameld, dus wie graag nog een boompje wil doneren, kan dit nog doen t.e.m dinsdag. Bedankt voor alle vrije bijdragen. We haalden reeds zo’n 388,70 euro op.
Op woensdag 26 februari is het zover.
|
|
VLIEGERBOS
Praktisch – woensdag 26 februari
1ste leefgroep
(peuters en kleuters) |
De kinderen worden ’s morgens zoals gewoonlijk afgezet aan school.
Een bus van GO! komt hen om 11u30 ophalen om richting het Vliegerbos te gaan. |
2de leefgroep
(1ste en 2de leerjaar) |
De kinderen worden ’s morgens zoals gewoonlijk afgezet aan school.
Een bus van GO! komt hen om 11u ophalen om richting het Vliegerbos te gaan. |
3de leefgroep
(3de en 4de leerjaar) |
De kinderen worden ’s morgens afgezet aan het Vliegerbos! Dit kan vanaf 8u, maar bij voorkeur om 8u30. De leerkrachten zullen ter plaatse zijn.
Graag de klasleerkrachten verwittigen, mocht jouw kind vóór 8u30 aanwezig zijn. Dankjewel! |
4de leefgroep
(5de en 6de leerjaar) |
De kinderen worden ’s morgens zoals gewoonlijk afgezet aan school.
De kinderen zullen samen met de klasleerkrachten wandelen of fietsen naar het Vliegerbos.
Ook onze Vliegeniers van de vierde leefgroep dienen hier opgehaald te worden. Indien jouw kind zelfstandig naar huis mag keren vanaf deze locatie, gelieve dan de klasleerkracht te verwittigen. Dankjewel! |
BELANGRIJK: alle kinderen dienen aan ‘het Vliegerbos’ opgehaald te worden, er zal NIEMAND op school zijn om 12u10!
Mocht jouw kind niet opgehaald kunnen worden aan het bos, gelieve dan vóór vrijdag 21 februari een mail te sturen naar de KLASLEERKRACHT. Zo kunnen wij vanuit het team vervoer terug regelen naar school.
|
|
Kaat
Sport
Kaat blijft voorlopig in ziekteverlof. Wim, De opa van Augustin, neemt de turnlessen van Kaat over totdat ze terug is. Waarvoor dank!
Dinsdag:
K2 en K3
Leefgroep 2
Woensdag:
K1 en peuter
Vrijdag:
Leefgroep 3
Leefgroep 4
|
|
|
|
Els – 1e leefgroep
Peuters
– De week van ‘ ik hou van..’ zit erop. We hebben heel wat leuke activiteiten achter de rug. Neem gerust een kijkje op Smartschool.
Volgende week gaan we voor Sam nog even in de buurt gaan kijken naar kranen en werkvoertuigen. Alle andere kinderen kwamen aan de beurt.
– Ondertussen zijn Aiko en Anna 3 jaar geworden. Proficiat meisjes!
– Woensdag: uitstap naar het vliegerbos. Zie info. Laat ons weten als het niet lukt om je kind af te halen, wij voorzien dan een oplossing.
– Na de krokusvakantie start Femke met een stageperiode van 3 weken. Zij zal een nieuw project uitwerken.
– Wij willen graag een reservelijst aanmaken voor de bemanning van het slaapklasje. We zijn op zoek naar ouders of grootouders die zich geroepen voelen om heel sporadisch het slaapklasje te doen als onze vaste vrijwilligers niet kunnen. De kinderen slapen van 12u tot 14u30. Uiteraard krijgen jullie de eerste keer hulp van ons. Is dit iets voor jou of heb je vragen ? Geef een seintje aan Nienke of Els.
|
|
|
|
Nienke – 1e leefgroep
Jongste kleuters
PROJECT: PRINSEN EN PRINSESSEN
Project
We gaan eindigen ons schoolproject ‘wat is pesten en hoe omgaan met pesten’ met een forum morgen.
We leerden, aan de hand van een prentenboek ‘wezel Willem durft anders te zijn’ over onszelf, maar ook over de ander.
Waar worden we boos/verdrietig van, wat mag wel/wat mag niet, wat vinden anderen misschien toch niet zo leuk.
We zongen ook een lied ‘pesten is geen grapje’ (zie Seesaw).
De kinderen zamelden doorheen de week sterren. Wanneer ze 5 sterren hadden, mochten ze op vrijdag ‘anders’ zoals Wezel Willem naar school komen. En dat is gelukt! Alle kinderen mogen dus morgen zoals Wezel Willem naar school verkleed komen. Laat je kindje misschien zelf eens een outfit samenstellen. Dit vinden ze de max.
We starten volgende week met een nieuw project: ‘Prinsen en Prinsessen’
Het boek ‘de prinses zonder stank’ en ‘de prins zonder billen’ zijn hier echt een topper.
Maar wat doen prinsen en prinsessen nu eigenlijk? En kan ik zelf ook een prins(es) worden?
Wie materiaal rond dit project heeft liggen, mag dit ZEKER (genaamtekend) meebrengen.
Belangrijk
- 11 maart: oudercafé
- Denk aan brief kleuterkamp.
- Graag de reservekledij bekijken en opnieuw aanvullen. Heel wat kinderen hebben niets meer liggen.
- Wij willen graag een reservelijst aanmaken voor de bemanning van het slaapklasje. We zijn op zoek naar ouders of grootouders die zich geroepen voelen om heel sporadisch het slaapklasje te doen als onze vaste vrijwilligers niet kunnen. De kinderen slapen van 12u tot 14u30. Uiteraard krijgen jullie de eerste keer hulp van ons. Is dit iets voor jou of heb je vragen ? Geef een seintje aan Nienke of Els.
|
|
|
Romi – 1e leefgroep
Oudste kleuters
Deze week hebben we gewerkt aan het project ‘Hoe omgaan met pesten?’.
We hebben het verhaal van wezel Willem gelezen, waarin de kinderen leren dat ze gewoon zichzelf mogen zijn.
Daarnaast hebben we een liedje over pesten geleerd en besproken wat goed en slecht gedrag is. Ook hebben we geoefend hoe we zelf problemen kunnen oplossen zonder meteen naar de leerkracht te stappen.
De kinderen zamelden doorheen de week sterren. Wanneer ze 5 sterren hadden, mochten ze op vrijdag ‘anders’ zoals Wezel Willem naar school komen. En dat is gelukt! Alle kinderen mogen dus morgen zoals Wezel Willem naar school verkleed komen. Laat je kindje misschien zelf eens een outfit samenstellen. Dit vinden ze de max.
Volgende week ronden we het project over het water volledig af en beginnen we al na te denken over een nieuw thema voor na de vakantie.
Woensdag: kunstkuur met Loeki
|
|
|
|
Chloë en Kristin – 1e leefgroep
oudste kleuters
We hebben de week rond ‘Hoe omgaan met pesten?’ afgesloten. We hebben geluisterd naar het verhaal van ‘Wezel Willem durft anders te zijn’ en een filmpje bekeken van het prentenboek ‘Grapje’. We hebben ook gepraat over onze gevoelens wanneer we boos of verdrietig zijn en hoe we een ruzie kunnen oplossen. Daarnaast hebben we het liedje ‘Pesten is niet OK’ geleerd. Je kunt het filmpje bekijken op Seesaw. Het was dus een heel leerzame week!
De kinderen zamelden doorheen de week sterren. Wanneer ze 5 sterren hadden, mochten ze op vrijdag ‘anders’ zoals Wezel Willem naar school komen. En dat is gelukt! Alle kinderen mogen dus morgen zoals Wezel Willem naar school verkleed komen. Laat je kindje misschien zelf eens een outfit samenstellen. Dit vinden ze de max.
Volgende week werken we verder rond de kleuren en zullen we ook leren over vormen. Heb je thuis nog materialen die bij dit project passen? Breng ze gerust mee, voorzien van een naamlabel.
Volgende week:
- Woensdag: Gaan we naar het Vliegerbos voor 30 jaar De Vlieger. We vertrekken met de bus om 11u30.
|
|
|
|
Kayleigh – 2e leefgroep
1ste en 2de leerjaar
We deden een zelfevaluatie voor het rapport in maart. Interessant!
Verder werkten we rond pesten aan de hand van het prentenboek ‘De briefjes van Bing’. We leerden dat je met vriendelijk zijn tegen elkaar veel verder geraakt dan met boosheid.
Volgende week gaan we verder met ons project over oorlog en vrede.
Nu vrijdag Muzinami: 1ste leerjaar beweging, 2de leerjaar beeld 2D
Vrijdag 28/2 gaan we met het 1ste lj naar het MST (medisch schooltoezicht). We proberen om 11u30 terug te zijn. Op school eten is aan te raden.
Woensdag worden we om 11u met de bus opgehaald om naar ons Vliegerbos te gaan. Alle ouders worden daar om 11u45, of ten laatste 12u10 verwacht om het Vliegerbos mee te onthullen, en om je kind(eren) op te halen. ZEKER een bericht sturen mocht dat niet mogelijk zijn. Je kan zeker ook onderling afspreken om elkaars kinderen mee te nemen. (zie Smartschoolbericht)
Eerste leerjaar:
- We leerden de eeuw van leeuw en de sj van sjaal. Lezen: de klanken flitsen, lezen in leesboekjes 10 en 11.
Schrijfblaadje 16 klaar tegen vrijdag 28/2
- Rekenen: We maakten twee toetsen over het getalbegrip tot 20.
Flitsen: Volgende week flitsstoetsjes tot en met 7 (of direct tot 10)
Tweede leerjaar:
- Blijf heel veel hardop lezen thuis, in boekjes van hun leesniveau. Binnenkort nieuwe leestestjes.
- Rekenbrevetten: Regelmatig flitsen (flitskaartjes, Bolleboos of Bingel)
- Donderdag dictee van WP 17. Zorg ervoor dat alle foutjes uit de vorige WP’s eerst verbeterd zijn, ook de voorkant! Graag samen de map op orde en in volgorde houden.
- Bingeltaakjes
|
|
|
|

Cindy en Marijke – 2de leefgroep
1e en 2e leerjaar
We deden een zelfevaluatie voor het rapport in maart. Interessant!
Verder werkten we rond pesten aan de hand van het prentenboek Boos Wolfje, en leren we aan de hand van een ganzenbord en een coöperatieve werkbundel hoe we pesten kunnen herkennen en vermijden, hoe we elkaars gevoelens kunnen herkennen en hierop inspelen, en wat de mogelijkheden zijn om op een goede manier om te gaan met een negatieve emotie. We werken hier volgende week aan verder.
Vrijdag Muzinami: 1ste leerjaar beweging, 2de leerjaar beeld 2D
Foto’s van onze Romeinse namiddag staan op Smartschool, werkjes staan op Seesaw
Ik stuurde een bericht met de vraag of jullie willen meewerken aan ons kleurboek-atelier op donderdag 24 april (samenkomst donderdag 27 februari). Het is de bedoeling dat iedereen het formulier invult, ook als je er niet bij kan zijn. Tot nog toe kreeg ik nog maar reactie van 4 ouders. Bij deze een warme oproep om het formulier in te vullen via deze link. Dankjewel.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4WLv4Khn6qkUktP9l27q5gVy0yQEPxUtw-Z_5oPI_h7E-xA/viewform?usp=preview
Langs deze weg opnieuw een warme oproep om op tijd te komen. Graag om 8u30 in de klas. Dan is er tijd om op adem te komen, even te ventileren, en eventueel hun vertelkaartje te nemen. Dank je.
Woensdag worden we om 11u met de bus opgehaald om naar ons Vliegerbos te gaan. Alle ouders worden daar om 11u45, of ten laatste 12u10 verwacht om het Vliegerbos mee te onthullen, en om je kind(eren) op te halen. ZEKER een bericht sturen mocht dat niet mogelijk zijn. Je kan zeker ook onderling afspreken om elkaars kinderen mee te nemen. (zie Smartschoolbericht)
Eerste leerjaar:
- We leerden de eeuw van leeuw en de sj van sjaal. Lezen: de klanken flitsen, lezen in leesboekjes 10 en 11.
Schrijfblaadje 16 klaar tegen vrijdag 28/2
- Rekenen: We maakten twee toetsen over het getalbegrip tot 20.
Flitsen: Volgende week flitsstoetsjes tot en met 7 (of direct tot 10)
Tweede leerjaar:
- Blijf heel veel hardop lezen thuis, in boekjes van hun leesniveau. Binnenkort nieuwe leestestjes.
- Rekenbrevetten: Regelmatig flitsen (flitskaartjes, Bolleboos of Bingel)
- Donderdag dictee van WP 17. Zorg ervoor dat alle foutjes uit de vorige WP’s eerst verbeterd zijn, ook de voorkant! Graag samen de map op orde en in volgorde houden.
- Bingeltaakjes
|
|
|

Ann-Sofie en Katrien – 3e leefgroep
3e en 4e leerjaar
Volgende week is het herhalingsweek; we hernemen wat we de voorbije blok geleerd hebben. De kinderen krijgen dan ook de toetsenplanning mee naar huis en die wordt ook doorgemaild. Ondertussen houden we kindcontacten waarbij we in gesprek gaan over wat goed of nog moeilijk loopt.
Op donderdag is er GEEN woordpakket.
Volgende week woensdag staat in het teken van het Vliegerbos.
Jullie kregen hier al info over via mail.
De kinderen van onze klas worden om 8u30 verwacht op volgend adres:
Grintweg 20, Oostende.
De 3e leefgroep (wij dus) staan in voor het planten van de bomen.
Stevige schoenen en handschoenen zullen van pas komen.
Heb je thuis een plantschop?
Laat dit dan graag voor maandag weten. Misschien hebben we die wel nodig.
Vrijdag, mag iedereen die wil, verkleed komen naar de klas om te vieren dat de krokusvakantie voor de deur staat.
|
|
|
|

Jolien en Katrien – 3e leefgroep
3e en 4e leerjaar
Volgende week is het herhalingsweek; we hernemen wat we de voorbije blok geleerd hebben. De kinderen krijgen dan ook de toetsenplanning mee naar huis en die wordt ook doorgemaild. Ook zullen we op maandag alles van fiches van taal en rekenen bundelen.
Ondertussen houden we kindcontacten waarbij we in gesprek gaan over wat goed of nog moeilijk loopt.
Op donderdag is er GEEN woordpakket.
Daarnaast houden we een carnavalsweek en zullen we ons elke dag in een ander leuk of gek thema verkleden.
Morgen kiezen we onze thema’s, verdere info hierover krijgen jullie nog via mail.
Volgende week woensdag staat in het teken van het Vliegerbos.
Jullie kregen hier al info over via mail.
De kinderen van onze klas worden om 8u30 verwacht op volgend adres:
Grintweg 20, Oostende.
De 3e leefgroep (wij dus) staan in voor het planten van de bomen.
Stevige schoenen en handschoenen zullen van pas komen.
Heb je thuis een plantschop?
Laat dit dan graag voor maandag weten. Misschien hebben we die wel nodig.
Tijdens project voeren de kinderen allerlei opdrachten uit die met programmeren, gamen en computers te maken hebben.
Foto’s kan je zien op Seesaw en Smartschool.
|
|
|
|
Janne – 4e leefgroep
5e en 6e leerjaar
Woensdag gaan we met z’n allen naar het bos. De 4e leefgroep kan kiezen om te FIETSEN of WANDELEN. We vertrekken met 2 groepen tijdens de schooluren. Fietsers moeten zeker een helm en fietsslot meehebben. Zijn er ouders die kunnen mee begeleiden met het fietsen? We spreken af om 11U op school.
Om 12u10 is de activiteit gedaan (op adres Grintweg 120 Oostende), leerlingen die zonder ouders naar huis mogen, hebben toestemming nodig om zelfstandig te vertrekken vanuit deze locatie. Dit kan je doen door een bericht te zenden op smartschool.
Deze week is het herhalingsweek. Na de krokusvakantie is het toetsenweek. De kinderen kregen de toetsenplanning al via papier in de heen-en-weermap. Deze wordt ook nog verstuurd via smartschool. Er staan toetsen op voor taal, Frans en project. Rekenen wordt doorheen het jaar getoetst en komt nu niet in de toetsenweek aan bod. Op het rapportje zal je wel al deze rekentoetsen ook zien staan. Het is belangrijk dat de kinderen voor de vakantie goed kijken als ze al het nodige materiaal hebben om te kunnen oefenen.
|
|
|
|
Yoshi – 4e leefgroep
5e en 6e leerjaar
Deze week was de laatste lesweek van blok 2. Volgende week beginnen we aan de herhalingsweek. Na de krokusvakantie start de toetsweek. De leerlingen begonnen in de klas al aan een studieplanning. Velen onder hen gaven aan dit thuis met jullie, de ouders, graag af te werken. Ook de toetsplanning werd meegegeven (op smartschool ontvingen jullie een digitale kopie).
Aankomende toetsweek telt minder toetsen dan vorige keer. Het is immers ook vakantie.
Deze week werd met heel de school gewerkt tegen pesten. Ook in de 4de leefgroep kwam dit uitgebreid aan bod. We gingen aan de hand van een reeks stellingen in gesprek met elkaar. Het was een constructief gesprek waar veel naar boven kwam.
Oproep: Fietsexamen.
We zijn nog steeds op zoek naar enkele ouders/grootouders/vrienden/… die willen helpen bij het begeleiden van het fietsexamen op 12 mei. Als we niet voldoende mensen vinden, dan mag de school niet deelnemen aan het fietsexamen. Wat natuurlijk erg jammer zou zijn. Dus ben/ken je iemand die wil helpen. Stuur een berichtje op smartschool of spreek mij aan.
Volgende week staan enkele dingen op de planning, hieronder een overzicht.
Ma 24/02: Groot dictee WP 10, 12, 13, 15, 16, 17 & 18.
Wo 26/02: Uitstap Vliegerbos
↳ Woensdag gaan we met z’n allen naar het bos. De 4e leefgroep kan kiezen om te FIETSEN of WANDELEN. We vertrekken met 2 groepen tijdens de schooluren. Fietsers moeten zeker een helm en fietsslot meehebben. Zijn er ouders die kunnen mee begeleiden met het fietsen? We spreken af om 11U op school.
Om 12u10 is de activiteit gedaan (op adres Grintweg 120 Oostende), leerlingen die zonder ouders naar huis mogen, hebben toestemming nodig om zelfstandig te vertrekken vanuit deze locatie. Dit kan je doen door een bericht te zenden op smartschool.
Vr 28/02: Verjaardagswens Aäron: Game namiddag
↳ Voor deze verjaardagswens mogen de kinderen eenmalig hun favoriete gameconsole (op eigen risico) meenemen naar de klas. Geen smartphones/tablets (we hebben genoeg tablets in de klas)
|
|
|
|
|
|